Trending

5 najlepszych zasłon zaciemniających

Korzyści z zasłon zaciemniających wykraczają poza blokowanie światła słonecznego, co zapewnia spokojny sen. W tej recenzji zespół This Old House Reviews zagłębia się w jedne z najlepszych dostępnych zasłon zaciemniających, które pomogą Ci dokonać zakupu odpowiedniego dla Twojego domu. Produkty zawarte w tym artykule są dostępne w różnych sklepach dla majsterkowiczów, lokalnych centrach domowych i sklepach internetowych, takich jak Amazon.

Zasłony zaciemniające mogą poprawić estetykę każdego pomieszczenia, jednocześnie chroniąc przed niepożądanym światłem, temperaturą i dźwiękiem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zasłon zaciemniających, wiele opcji dostępnych online sprawia, że ​​wybór pary jest przytłaczającym zadaniem. Dlatego zbadaliśmy, co stanowi dobrą zasłonę zaciemniającą i stworzyliśmy listę pięciu najlepszych zasłon zaciemniających dostępnych na Amazon.

Więcej informacji: pomalujdom.pl

Przewodnik zakupów

Zasłony zaciemniające zapewniają klientom szereg korzyści, w tym dodanie unikalnego wzoru do wystroju domu i blokowanie niepożądanego światła słonecznego. Przyjrzyj się niektórym zaletom posiadania zasłon zaciemniających:

 • Lepsza jakość snu — wszyscy doświadczyliśmy trudności z zasypianiem. Zasłony zaciemniające mogą pomóc wielu osobom, w tym pracownikom zmianowym, zasnąć, manipulując ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Zasłony zaciemniające mogą poprawić warunki snu, sprawiając, że jest zupełnie ciemno, synchronizując rytm dobowy i ułatwiając spokojny sen.
 • Obniżone ryzyko depresji — American Journal of Epidemiology opublikował badanie łączące depresję z ilością ekspozycji na światło, jaką dana osoba otrzymuje podczas snu. Te zakłócenia snu spowodowane niepożądaną ekspozycją na światło można zminimalizować za pomocą zasłon zaciemniających, które poprawiają jakość snu.
 • Niższe koszty energii — zasłony zaciemniające to opłacalny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za prąd. Wiele zasłon jest wyłożonych izolacją, która zatrzymuje ciepłe powietrze latem, dzięki czemu Twój dom może stać się bardziej energooszczędny.
 • Zapewnij większą prywatność — Podszewka zasłon zaciemniających blokuje nie tylko promienie słoneczne, ale także niechciane oczy przed zaglądaniem. Zasłony zaciemniające to świetny zakup, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub w środku miasta.
 • Redukuje hałas z zewnątrz — blokowanie hałasu z zewnątrz jest cechą niektórych zasłon zaciemniających. Aby mieć pewność, że otrzymujesz zasłony o właściwościach redukujących hałas, sprawdź, czy są one wykonane z gęstego materiału.

Więcej informacji: make-build.pl

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasłon zaciemniających

Zanim zdecydujesz się na parę zasłon zaciemniających, należy wziąć pod uwagę kilka czynników podczas zakupów. Poniżej znajduje się kilka kwestii, które należy rozważyć przed zakupem:

 • Skład: Nie wszystkie zasłony zaciemniające są takie same. Niektóre marki mogą twierdzić, że ich zasłony blokują światło słoneczne, podczas gdy w rzeczywistości jedynie je przyciemniają. Szukając zasłon zaciemniających, upewnij się, że są one wyłożone wysokiej jakości materiałem zaciemniającym, takim jak potrójnie tkane panele zaciemniające NICETOWN .
 • Różnorodność: Chociaż często wybierane są czarne zasłony, ten kolor może nie pasować do estetyki Twojego pokoju. Dobrą wiadomością jest to, że wysokiej jakości zasłony zaciemniające są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.
 • Rozmiar — wiele zasłon zaciemniających występuje w szerokiej gamie rozmiarów. Aby zapobiec przedostawaniu się światła, upewnij się, że zasłona zasłoni całą ramę okna. W razie wątpliwości, kupując zasłony zaciemniające, zwiększ rozmiar, aby w pełni zakryły okno.
 • Łatwość instalacji — większość zasłon zaciemniających jest po prostu przeciągana przez karnisz podczas instalacji, jednak upewnij się, że wybrana marka oferuje bezproblemową instalację. Na przykład zasłony zaciemniające pościel Utopia są wyposażone w duże, 1,6-calowe przelotki, które z łatwością przesuwają się przez większość karniszy.
 • Funkcje — podczas gdy wszystkie skuteczne zasłony zaciemniające zapobiegają przedostawaniu się światła słonecznego do sypialni lub przestrzeni mieszkalnej, niektóre marki mają więcej funkcji niż inne. W zależności od potrzeb możesz chcieć zasłony, które blokują światło słoneczne, zmniejszają ilość ciepła wpuszczanego do pomieszczenia i redukują hałas w tle, takie jak zasłony zaciemniające BGment .
 • Cena — chociaż większość zasłon zaciemniających jest przystępna cenowo, ważne jest, aby zrównoważyć jakość i cenę. Kuszące może być wybranie najtańszego wyboru, ale pamiętaj, że wysokiej jakości zasłona zaciemniająca przetrwa wiele lat, a nawet pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd.

Często Zadawane Pytania

Czym są zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające to zasłony okienne wyłożone tkaniną, która ma zapobiegać przenikaniu światła z zewnątrz przez ramę okna. Ilość światła, które blokują te zasłony, różni się w zależności od użytego materiału, chociaż produkty wyłożone pianką mają zwykle lepsze właściwości blokujące.

Istnieją dwa rodzaje tkanin podszytych pianką: zaciemnienie 2-przebiegowe i zaciemnienie 3-przebiegowe. Dwuprzebiegowa zasłona zaciemniająca otrzymuje dwie warstwy piankowej podszewki, a trzyprzebiegowa otrzymuje jeszcze jedną dodatkową warstwę.

Czy zasłony zaciemniające zatrzymują ciepło?

Tak. Zasłony zaciemniające to jedne z najtańszych produktów do utrzymania chłodu w pomieszczeniu. Wewnętrzna wyściółka z gęstej pianki jest spleciona z tkaniną, aby zatrzymać ciepło i poprawić efektywność energetyczną domu.

Czym są zasłony energooszczędne?

Zasłony energooszczędne chronią Twój dom przed przenikaniem ciepła przez szyby i szczeliny w Twoim oknie. Bez tych zasłon gorące powietrze jest w stanie przeniknąć latem przez okno i wydostać się z pomieszczenia zimą. Zasłony energooszczędne doskonale nadają się do salonów, w których znajduje się wiele okien.

Więcej informacji: kolazebate24.pl

Jak czyścić zasłony zaciemniające?

Oto niektóre z najlepszych sposobów czyszczenia zasłon zaciemniających:

 • Czyszczenie punktowe: Przetrzyj widoczną plamę wilgotną szmatką. Jeśli plama nie zostanie usunięta po pierwszym czyszczeniu, spróbuj natrzeć plamę detergentem do naczyń przed przetarciem jej wilgotną ściereczką.
 • Odkurzanie: Aby zmniejszyć ilość kurzu, łupieżu i brudu w powietrzu, zaleca się odkurzanie zasłon raz w miesiącu. Najlepszym sposobem na to jest użycie odkurzacza z długim przystawką, aby dotrzeć do fałd i górnych części zasłony.
 • Czyszczenie parą : Jeśli wolisz dokładniejsze czyszczenie, czyszczenie parą jest dobrą opcją, ponieważ skutecznie usuwa alergeny i bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.
 • Pralka: Nie wszystkie zasłony zaciemniające można wrzucić do pralki. Jednak te, które mogą, powinny mieć metkę producenta, która potwierdza, że ​​zasłony można prać w pralce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *