Trending

5 prostych i naturalnych przepisów na kąpiel detoksykującą

Nic nie jest bardziej relaksujące niż ciepła kąpiel… może z wyjątkiem relaksującej ciepłej kąpieli detoksykującej, która pomaga oczyścić organizm również w inny sposób.

Jeśli zmagasz się z toksynami lub problemami skórnymi, te naturalne przepisy są prostym, łatwym i niedrogim sposobem na poprawę zdrowia. Zawsze mam ochotę na ciepłą kąpiel, a te naturalne dodatki pomagają poprawić zdrowie podczas relaksu.

Dobra kąpiel detoksykująca może również powodować zmęczenie, więc sugeruję robienie ich w ramach rutyny przed snem. Więcej informacji: https://medinfo24.pl/

Naturalne przepisy na kąpiel detoksykującą

Być może słyszałeś o kąpieli Epsom (i to jest nasz podstawowy przepis tutaj), ale co z kąpielą glinianą, kąpielą w occie, a nawet kąpielą musztardową?!

Są to wszystkie naturalne składniki, dostępne w większości naszych kuchni czy spiżarni, które pobudzają zmysły krążeniowe i węchowe, stymulując relaks i budując zapasy magnezu.

Potrzebujesz tylko kilku prostych składników, aby przygotować niektóre lub wszystkie z tych przepisów na detoksykujące kąpiele:

 • Sól Epsom
 • ocet jabłkowy
 • proszek do pieczenia
 • glinka bentonitowa (jeden specjalistyczny składnik, który ma wiele innych zastosowań , warto więc zaopatrzyć się w zapasy!)
 • proszek musztardowy lub proszek imbirowy
 • olejki eteryczne (zmieszaj z proszkiem lub solą zamiast bezpośrednio do kąpieli)

Te przepisy są również bezpieczne i kojące również dla dzieci! (Ale mądrze wybieraj olejki eteryczne .)

Podstawowy przepis na kąpiel z solą Epsom Detox

Oto mój podstawowy przepis na kąpiel detoksykującą. Znajdź inne odmiany poniżej. Mieszaj i dopasowuj lub znajdź swój ulubiony! Więcej informacji: https://dkkmed.com.pl/

Przepis na kąpiel z glinką detoksykującą

 • ½ szklanki gliny bentonitowej
 • ½ szklanki soli Epsom
 • olejki eteryczne w razie potrzeby

Instrukcje dotyczące kąpieli detoksykującej glinkę

Rozpuść sole Epsom w ciepłej/gorącej kąpieli i dodaj olejki eteryczne, jeśli chcesz. W przypadku gliny istnieją dwie opcje:

 1. Energicznie wymieszaj glinkę z niewielką ilością wody, aż grudki zostaną w większości rozpuszczone. Nie używaj do tego metalu! Mieszam plastikową łyżką w szklanym słoiku. Dodaj mieszankę gliny do kąpieli i moczyć przez co najmniej 20 minut.
 2. Wymieszaj glinkę z niewielką ilością wody, aby uzyskać pastę. Stań w wannie pełnej wody i rozetrzyj mieszankę glinki na całym ciele, aby stworzyć maskę na skórę i pozostaw do wyschnięcia na 5 minut przed siadaniem. Zapewnia to bezpośredni kontakt ze skórą i skutecznie usuwa toksyny ze skóry. Moczyć w kąpieli co najmniej 20 minut lub tak długo, jak chcesz. Podczas namaczania użyj ściereczki do mycia, aby zeskrobać resztki glinki ze skóry.

Ta kąpiel jest świetna do usuwania wielu toksyn, ponieważ glinka wiąże się z metalami ciężkimi, a sole Epsom pomagają usuwać różne toksyny z organizmu, jednocześnie uzupełniając poziom magnezu. Więcej informacji: https://zdrowie-nasze.pl/

Przepis na kąpiel z detoksem tlenowym

Kąpiel ta jest szczególnie pomocna podczas choroby, ponieważ imbir pomaga usunąć zatory lub złagodzić bóle ciała. Może być również pomocny w przypadku alergii lub podrażnień skóry.

 • 2 szklanki (lub więcej)  nadtlenku wodoru
 • 1 łyżka suszonego mielonego imbiru

Instrukcje dotyczące kąpieli tlenowej detoksykującej

 1. Napełnij wannę ciepłą/gorącą wodą i dodaj nadtlenek wodoru i suszony imbir.
 2. Moczyć w wannie przez 30 minut lub tak długo, jak chcesz.

Ocetowy przepis na kąpiel detoksykującą

To doskonała kąpiel łagodząca problemy skórne, ponieważ ocet wyrównuje pH skóry. Chociaż nie lubię zapachu octu, jeśli ktoś w rodzinie ma oparzenia słoneczne, egzemę, łupież lub suchą, swędzącą skórę, bierzemy kąpiel w occie.

Ocet jabłkowy ma wiele zalet i uważam, że pomaga nie tylko mojej skórze, ale pozostawia mi również miękką skórę i lśniące włosy. Więcej informacji: https://serwisinfo.com.pl/

Instrukcje dotyczące kąpieli octu

 1. Raz lub dwa razy w tygodniu napełniam wannę ciepłą lub gorącą wodą i dodaję 1-2 szklanki octu jabłkowego .
 2. Namaczam się przez 20-30 minut, używając myjki do mycia twarzy i upewniając się, że moje włosy również są mokre.

Po kąpieli spłukuję się chłodnym prysznicem, chociaż niektóre źródła zalecają, aby woda z octem wyschła na skórze.

Przepis na kąpiel detoksykującą musztardę

Wiem, straciłem rozum, prawda? Jeśli to pomaga, mówię o organicznej musztardy w proszku, a nie o żółtej zawartości w butelce! Starożytne kultury często stosowały tę przyprawę w preparatach do łagodzenia przeziębień, grypy i bólu mięśni, dzięki właściwościom pobudzającym krążenie.

Magnez i olejki eteryczne sprawiają, że kąpiel ta jest zarówno detoksykująca, jak i aromatyczna.

Instrukcje dotyczące kąpieli musztardy

Używam tego przepisu, który używa organicznej musztardy w proszku , soli Epsom i mieszanki olejków eterycznych.

Dodatkowe uwagi dotyczące kąpieli detoksykującej

 • Im cieplejsza woda, tym silniejszy będzie efekt detoksykacji.
 • Jeśli masz chlor i fluor w wodzie, polecam dodać kilka łyżek glinki bentonitowej do każdej z tych kąpieli, aby pomóc wchłonąć chemikalia, aby nie wchłonęły się przez skórę. Oto kilka innych sposobów na zmniejszenie ilości chemikaliów w wodzie do kąpieli .
 • Każdy z tych naturalnych składników może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu w celu uzyskania efektu oczyszczania.
 • Wszystkie przepisy można podwoić lub potroić, ale zwiększy to efekt detoksykacji.

Więcej przepisów na kąpiel dla naturalnej detoksykacji

Polecam zacząć powoli z tymi receptami na detoksykację kąpieli lub jakąkolwiek zmianę zdrowia. Aby pomóc, zebrałam wszystkie moje pomysły na detoksykację twojego ciała i twojego domu w mojej książce  The Wellness Mama 5-Step  Lifestyle  Detox . Więcej informacji: https://swiatkobiety.info.pl/

Ważne : nie jestem lekarzem ani specjalistą medycznym, a porady zawarte w tym poście służą wyłącznie celom informacyjnym. Jeśli jesteś w ciąży lub masz problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem przed dodaniem czegokolwiek do swojej rutyny zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *