Trending

BMW M3 Vs M4 – Jaka Jest Różnica?

Czy zastanawiasz się, który z tych niemieckich zawodników wagi ciężkiej najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Aby rozstrzygnąć spory, zmierzyliśmy się łeb w łeb BMW M3 z M4.

Slogan BMW brzmi „The Ultimate Driving Machine”, a ich gama samochodów M bez wątpienia stoi na czele tego doświadczenia. Czy w dzisiejszych czasach zarówno M3, jak i M4 prowadzą w paczce, czy jest między nimi wyraźny zwycięzca?

Ponieważ M3 zajmował centralne miejsce w rodzinie od czasu narodzin osławionego E30 w 1986 roku, jego najbliższym rodzeństwem był prawdopodobnie M5 lub krótkotrwały Z4M. Tak było do czasu premiery coupe 1M w 2011 roku.

1M trochę pomieszało BMW, ponieważ zanim ten dziki młodszy brat wszedł na rynek, oprócz M3, BMW skupiło się głównie na M5 i M6, którym z pewnością nie brakowało mocy ani prezencji, ale mogło być argumentował, że te chybiły celu, będąc bardziej przystępnym cenowo, zwrotnym samochodem dla mas.

W końcu, jeśli szukałeś luksusowego samochodu o wysokich osiągach, który idealnie nadaje się na codzienną kierowcę, popisuje się swoją niezawodnością na torze Nürburgring, a następnie odwozi Cię do domu w boskim komforcie, niewiele samochodów może konkurować z M3. https://naszemiasto.info.pl/

Chociaż 1M był porównywalny, jeśli nie lepszy pod wieloma względami, wydaje się, że BMW nigdy nie zamierzało, aby był to długoterminowy wybór.

BMW potwierdziło to po sprzedaży mniej niż 6500 modeli w krótkim okresie eksploatacji 1M. Po rocznym okresie produkcji został odrzucony na bok i stał się rzadką legendą w przyszłych książkach historycznych.

Krótko po zaprzestaniu produkcji 1M nadszedł czas na zaprezentowanie zupełnie nowej alternatywy w ofercie – M4. Wraz z tym pojawiły się również dwa zupełnie nowe warianty – F82 i F83.

Jeśli nie jesteś do końca pewien numerów modeli, F82 był eleganckim i stylowym coupe, a F83 był seksownym kabrioletem/kabrioletem, dla tych, którzy lubią lekki wiatr we włosach!

W tym samym czasie, gdy zaprezentowano nowy M4, BMW wypuściło na rynek także zupełnie nowe F80 M3, a oba modele zostały zaprezentowane na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym w 2014 roku. Porozmawiaj o wywołaniu zamieszania! https://stylowakobieta.info.pl/

Pomimo tego, że poprzednia generacja E92 M3 była dostępna w wersjach nadwozia typu sedan, coupe lub kabriolet, F80 był dostępny tylko w jednym wariancie – masywnym, agresywnie wyglądającym, czterodrzwiowym sedanie, który z pewnością nie jest pozbawiony obecności na drodze .

Teraz, jeśli jeszcze nie jesteś tego świadomy, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie są różnice między M3 i M4, którym teraz przyjrzymy się dokładniej.

M3 kontra M4
Jak zapewne się domyślasz, nie możemy napisać artykułu o tych samochodach bez ich zmierzenia się ze sobą. To znaczy, po to tu jesteś, prawda?!

Nie ma wątpliwości, że ustawione obok siebie wyglądają podobnie, z zauważalnym wyjątkiem liczby drzwi i nieco bardziej agresywnej stylistyki M3.

Nie będziemy cię oszukiwać; te samochody są NIEZWYKLE podobne. Jednak po drodze są pewne subtelne, a także bardziej zauważalne różnice. https://watchit.pl/

Po pierwsze, M3 jest niewątpliwie bardziej praktyczny w większości zastosowań. Dzięki dodatkowym drzwiom skorzystasz z okazji, w której chciałbyś umieścić niewygodnego pasażera na tylnych siedzeniach.M3 ma bardziej agresywną stylistykę, z odważnymi, masywnymi rozbłyskami błotników, bez wątpienia jest to jeden z najbardziej szalonych sedanów na rynku!

Na M3 pojawiły się oszczędności, gdy oba zostały zakupione jako nowe, co prawdopodobnie odbije się na rynku używanych samochodów w dalszej kolejności, co może być doskonałą okazją do zdobycia okazji.

Ci, którzy szukają samochodu o wysokich osiągach, częściej wybierają bardziej sportowe coupe M4, podczas gdy ci, którzy używają M do codziennego życia, mogą preferować sedan M3.

M3 zapewnia także dodatkowe miejsce, ponieważ oferuje on dodatkowe półtora cala miejsca na głowę i nogi dla osób z tyłu, a dodatkowo są one zepsute przez wygodniejsze i bardziej przestronne tylne siedzenie. Na te cenne chwile jest też dodatkowa stopa sześcienna przestrzeni bagażnika.

Nie byłoby szokujących niespodzianek pod maską, gdyby nie było świadomości, że BMW zrezygnowało z poprzedniej generacji V8 na rzecz silnika S55B30 w obu samochodach. Tym razem ulubioną bronią jest sześciocylindrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, wytwarzający 425 KM i moment obrotowy 406 lb/ft.

Chociaż możemy stąd prawie usłyszeć zbiorowy jęk fanów V8, być może będziesz zadowolony, słysząc, że zmiana zapewniła znacznie dodatnie przyrosty mocy, nie mniej niż 11 koni mechanicznych i moment obrotowy 111 lb/ft.

Nie tylko obserwuje się tu zdrowy wzrost, ale poprzedni wolnossący silnik V8 nie osiągał szczytowej mocy do 8300 obr./min, gdzie nowy rzędowy szósty osiąga maksymalny potencjał już przy 5500 obr./min.

Podobnie jest w stanie osiągnąć maksymalny moment obrotowy 406 lb/ft przy zaledwie 1850 obr./min aż do 5500 obr./min!

Oprócz tego puryści M prawdopodobnie będą rozczarowani, że ich surowe, naturalnie aspirowane klasyki z przeszłości przekształciły się teraz w podwójne bufory, co z pewnością nie zapewnia takiej samej reakcji ani hałasu, jaki kiedyś oferowały pokolenia starej szkoły.

Zanim się zbytnio zdenerwujesz, z ulgą usłyszysz, że pomimo turbodoładowania, ulubiony silnik BMW, rzędowy sześciocylindrowy silnik, wciąż jest w stanie rozpędzić się do 7600 obr./min, co jest niezwykłe w przypadku niezmodyfikowanego silnika z turbodoładowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *