Trending

Implanty piersi

Kobiety mogą otrzymać implanty piersi, aby ich piersi były większe i pełniejsze. Można to zrobić w celach rekonstrukcyjnych, takich jak po mastektomii z powodu raka piersi lub ze względów kosmetycznych.

Ten artykuł dotyczy tylko kosmetycznego powiększania piersi . Omówiono rodzaje dostępnych implantów piersi, stosowane procedury i możliwe powikłania.

Implanty piersi z soli fizjologicznej i silikonu

Istnieją dwa podstawowe rodzaje implantów piersi: sól fizjologiczna i żel silikonowy.

Implanty wypełnione solą fizjologiczną to silikonowe osłonki wypełnione sterylną słoną wodą (sól fizjologiczną). Niektóre są wstępnie wypełnione, a inne podczas operacji implantacji. 

Więcej informacji: medplus.info.pl

Implanty wypełnione żelem silikonowym to silikonowe osłonki wypełnione plastikowym żelem (silikonem). Chociaż wiele kobiet twierdzi, że implanty z żelu silikonowego bardziej przypominają prawdziwe piersi niż sól fizjologiczną, stanowią większe ryzyko, jeśli przeciekają. 

Zarówno sól fizjologiczna, jak i silikon występują w różnych rozmiarach i mają gładką lub teksturowaną powłokę. Każdy ma swoje plusy i minusy, więc jest to kwestia preferencji. 

Koszty

Ile kosztują implanty piersi zależy od lokalizacji, lekarza i rodzaju zastosowanego implantu.

Zazwyczaj koszt operacji waha się od 5 000 do 10 000 USD. Ponieważ jest to zabieg kosmetyczny, ubezpieczenie zdrowotne zwykle nie obejmuje powiększania piersi .

Jak przebiega zabieg implantacji piersi

Ponieważ piersi mogą się rozwijać, dopóki kobiety nie osiągną późnych nastolatków lub wczesnych 20 lat, FDA wymaga, aby kobiety miały co najmniej 18 lat, aby uzyskać powiększenie piersi za pomocą implantów wypełnionych solą fizjologiczną i co najmniej 22 lata, aby otrzymać implanty silikonowe.

Wybierając swojego chirurga, szukaj takiego, który ma duże doświadczenie. Możesz być mniej podatny na późniejsze komplikacje, jeśli wybierzesz chirurga, który ma co najmniej pięć lat szkolenia chirurgicznego i co najmniej dwa lata doświadczenia w chirurgii plastycznej. Więcej informacji: medica-estetica.pl

Przed zabiegiem wszczepienia implantu piersi spotkasz się ze swoim chirurgiem w celu oceny medycznej. Możesz porozmawiać o tym, czego chcesz i uzyskać informację zwrotną od lekarza. Twój chirurg może poprosić Cię o zaprzestanie przyjmowania niektórych leków na kilka dni lub tygodni przed operacją.

Powiększanie piersi możesz wykonać w trybie ambulatoryjnym lub możesz zostać na noc w szpitalu.

Zabieg trwa od jednej do dwóch godzin. Prawdopodobnie dostaniesz znieczulenie ogólne, podczas którego będziesz „śpić” i bez bólu .

Chirurg wykona cięcie pod twoimi piersiami, pod pachami lub wokół sutków, w zależności od twojego ciała, rodzaju implantu i stopnia powiększenia.

Chirurg umieści implant piersi w kieszeni powyżej lub poniżej mięśnia klatki piersiowej. Po umieszczeniu implantu chirurg zamyka nacięcia szwami lub taśmą chirurgiczną.

Odzyskiwanie po implantacji piersi

Po zabiegu Twoje piersi zostaną pokryte gazą. Możesz mieć rurki drenażowe, które zostaną usunięte za kilka dni. Podczas gojenia może być konieczne noszenie stanika chirurgicznego.

Przez kilka dni po operacji powiększenia piersi będziesz musiała odpocząć. Na przykład nie powinieneś wykonywać żadnych ciężkich ćwiczeń przez okres do sześciu tygodni po otrzymaniu implantów. Więcej informacji: https://maxi-med.com.pl/

Dolegliwości mogą złagodzić dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol . Twój lekarz może również przepisać ci leki przeciwbólowe .

Prawdopodobnie będziesz mieć obrzęk w okolicy, w której wykonano operację. Z biegiem czasu obrzęk powinien się złagodzić, a blizny znikną.

Możliwe komplikacje

Chociaż jest to zabieg kosmetyczny, operacja wszczepienia implantu piersi może wiązać się z ryzykiem, takim jak:

  • Ból biustu
  • Zmiany czucia w brodawce i piersi
  • Tworzenie i twardnienie blizny w okolicy implantu
  • blizny
  • Krwawienie
  • Infekcja
  • Problemy z wielkością lub kształtem implantów (np. piersi mogą nie być symetryczne)
  • Powiązany anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy lub AALCL (rzadko, ale może być powiązany z implantami teksturowanymi)

Możliwe jest również pęknięcie i wyciek implantów. Jeśli implanty soli fizjologicznej pękną, zostanie ona bezpiecznie wchłonięta przez organizm. Wyciek silikonu może pozostać wewnątrz powłoki implantu lub wyciekać na zewnątrz powłoki. Kiedy implant z solą fizjologiczną pęknie, ulegnie opróżnieniu. Ale silikonowe implanty piersi mogą nie powodować wyraźnych objawów, gdy pękają. Nazywa się to cichym zerwaniem. Więcej informacji: telmed24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *