Trending

Zaskakujące zastosowania torebek na herbatę

Oczyść oczy

Jeśli zły sen w nocy pojawia się na Twojej twarzy w postaci opuchniętych oczu, pomocne może być kilka torebek herbaty z kofeiną. Namocz je w ciepłej wodzie, tak jakbyś chciał zrobić filiżankę herbaty, a następnie włóż je na kilka minut do lodówki, aby je schłodzić. Jedna torebka na każde oko przez 5 minut może złagodzić obrzęki i zmniejszyć naczynia krwionośne w pobliżu oczu.

Pomoc z chorobami skóry

Jeśli natknąłeś się na jakiś rodzaj trującej winorośli i masz do czynienia ze swędzącą, bolesną wysypką, kąpiel nasączona czarną herbatą może złagodzić stany zapalne i ukoić skórę. Badania pokazują, że mokre opatrunki z czarnej herbaty mogą dobrze działać w leczeniu innych chorób skóry, które mogą powodować swędzącą wysypkę, takich jak zapalenie skóry twarzy. Więcej informacji: isbeauty.pl

Leczyć drobne urazy

Opatrunki z czarnej herbaty mogą również pomóc złagodzić ból i złagodzić obrzęk spowodowany drobnymi zadrapaniami lub siniakami. Otwórz torebkę z herbatą, paruj herbatę i pozwól jej ostygnąć, a następnie przyciśnij ją do uszkodzonego miejsca na kilka minut.

Pozbądź się ukąszeń owadów

Torebka herbaty może działać na ból i swędzenie, które pojawiają się po ugryzieniu przez robaka. Wystarczy zwilżyć worek, wykręcić i pozostawić na dotkniętym obszarze przez 15 do 20 minut.

Więcej informacji: piekno.net.pl

Złagodzić ból zęba

Jeśli boli Cię ząb, ciepła torebka herbaty miętowej może zapewnić trochę komfortu, jeśli przyłożysz ją do zęba i dziąseł. A kwas w herbacie może pomóc w krzepnięciu krwi. Tak więc gryzienie torebki herbaty może pomóc w opanowaniu krwawienia po wyrwaniu zęba.

Złagodzić ból od karmienia piersią

Torebki z herbatą mogą służyć jako kompres, który pomaga matkom karmiącym piersią złagodzić ból sutków. Badania pokazują, że zwilżanie torebki herbaty ciepłą wodą, wyciskanie jej nadmiaru, a następnie nakładanie jej na obszar przez 15 minut, cztery razy dziennie, może zwiększyć przepływ krwi i przyspieszyć gojenie.

Więcej informacji: celzdrowie.pl

Odblokuj swoje pory

Peeling z liści zielonej herbaty może głęboko oczyścić tłustą skórę i pomóc pozbyć się zaskórników. Rozerwij torebkę herbaty i wymieszaj 1 łyżeczkę liści z niewielką ilością wody, aż uzyskasz pastę. Delikatnie szoruj pastę na obszarze przez 2 do 3 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Następnie osusz twarz i użyj kremu nawilżającego.

Tkaniny barwiące

Od wieków rośliny były używane do nadawania koloru ubraniom i tekstyliom, a liście herbaty nie są wyjątkiem. Torebki z herbatą mogą być używane jako naturalny barwnik do tworzenia nowego wyglądu i wzorów, szczególnie w przypadku materiałów wykonanych z bawełny. Wyjmij herbatę z torebki i podgrzej ją z taką ilością wody, aby ją przykryć. Po około godzinie, gdy liście wyglądają na wyblakłe, odcedź je. Pozostał barwnik.

Wzmacniaj rośliny

Rośliny potrzebują azotu do zdrowego wzrostu – to podstawowy budulec ich DNA. A liście herbaty mają go dużo. Badania pokazują, że zużyte liście herbaty zmieszane z glebą mogą przyspieszyć wzrost pędów i korzeni oraz zwiększyć produkcję chemiczną w roślinach. Więcej informacji: instytut-urody.com.pl

Wrzucić do kompostu

Ponieważ są dobre dla wzrostu roślin, liście herbaty wnoszą wielki wkład w stos kompostu. A wrzucanie toreb może pomóc w zapobieganiu niepotrzebnym marnowaniu. Ale wiele torebek herbaty zawiera niewielką ilość plastiku zwanego polipropylenem. Tego nie da się złamać. Szukaj więc takich, które nie mają w sobie plastiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *